Chrząszczewo

lokalizacja: Chrząszczewo

1 000 000 PLN

106 PLN / m2

Opis nieruchomości

Na sprzedaż działka na Wyspie Chrząszczewskiej w okolicach Kamienia Pomorskiego (województwo Zachodnio-Pomorskie). Działka podzielona na mniejsze z warunkami pod zabudowę jednorodzinną.

Działka ma wymiary około 32x300 metrów o łącznej powierzchni 9400 m2. 

ATUTY:
- lokalizacja tylko 15 minut od linii brzegowej Bałtyku oraz 1000 metrów do Zalewu Kamieńskiego
- warunki zabudowy pod domy jednorodzinne
- działka idealna pod inwestycje
- idealny układ działki pozwalający na wydzielenie drogi dojazdowej oraz działek budowlanych o kształtach zbliżonych do kwadratu

LOKALIZACJA:
Wyspa Chrząszczewska - powierzchnia ok. 10 km², leżąca w cieśninie Dziwnej, w gminie Kamień Pomorski, połączona ze stałym lądem pomostem w okolicach Kamienia Pomorskiego. Od północy wyspę ogranicza Zalew Kamieński, od wschodu zatoka Promna, od południa Zatoka Cicha, natomiast od zachodu i południowego zachodu, dalej ciągnąca się Dziwna. Na Wyspie Chrząszczewskiej położone są trzy wsie - Chrząszczewo, Chrząszczewko i Buniewice. W zachodniej części wyspy, przy wsi Buniewice znajduje się wzniesienie Wyżawa (26,6 m n.p.m.). Na północ od wsi Chrząszczewo znajduje się megalityczny kurhan oraz szyby Kopalni Ropy Naftowej w Buniewicach. Teren wyspy został objęty obszarem specjalnej ochrony ptaków „Zalew Kamieński i Dziwna” oraz specjalnym obszarem ochrony siedlisk „Ujście Odry i Zalew Szczeciński”. Do 1945 r. stosowano niemiecką nazwę Insel Gristow. W 1949 r. ustalono polską nazwę Wyspa Chrząszczewska.

Zapraszam na prezentację

Kontakt do opiekuna:

TREVO Nieruchomości

TREVO Nieruchomości
Nieprawidłowy adres E-mail
Mapa

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.